Ranking kredytów hipotecznych – luty 2018

Czasem sytuacja wymaga poszukiwania nowego mieszkania lub domu. Dlatego niniejszy ranking kredytów hipotecznych w lutym 2018 poświęcę zakupowi domu lub mieszkania o wartości 250 tys. zł, na który osoba w wieku 50 lat, pozyskuje kredyt w wysokości 200 tys. zł na okres spłaty 25 lat.

Na pierwszym miejscu powinien według mnie znaleźć się kredyt hipoteczny BNP BGŻ Paribas, z miesięczną ratą w wysokości 1003 zł, RRSO na poziomie 3,61% i prowizji 0%, w przypadku posiadania konta w BGŻ, a także wykupieniu dodatkowych produktów finansowych. Zaletą jest tutaj możliwość kredytowania do 80% wartości nieruchomości.

Drugie miejsce przyznaję ofercie City Handlowy, gdzie miesięczna rata wyniesie 992 zł, przy RRSO wynoszącym 3,66%. Zaletą tej oferty jest bezpłatne wydanie decyzji kredytowej, a także załatwienie spraw wieczystoksięgowych w imieniu klienta, a także bezpłatna wycena nieruchomości. Wadą natomiast jest to, że tak dobre warunki możliwe są jedynie dla tych klientów, którzy posiadają regularne wpływy w wysokości 5000 zł netto.
Trzecie miejsce przyznałem dla BOŚ Banku. W tej ofercie rata kredytu wyniesie 1025 zł, przy RRSO, na poziomie 4,02%.

Czwarte miejsce zajął Bank Pocztowy, gdzie rata kredytu wynosi 1024 zł, przy RRSO na poziomie 4,17%. Ostatnie, piąte miejsce przyznałem bankowi Millenium. Miesięcznie trzeba tu wyłożyć na ratę 1047 zł, przy RRSO 4,3%. Zaletą jest w tej ofercie możliwość skorzystania z wakacji kredytowych raz w roku, a wadę stanowi obowiązkowe ubezpieczenie na życie.

Paweł

Paweł

Interesuję się finansami i chętnie pomogę w podjęciu optymalnej decyzji.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *